• Aktuality

Soutěž v programování mládeže - školní kolo

logo programovani4. 1. 2019 bude probíhat ve školním informačním centru školní kolo celostátní Soutěže v programování, kategorie programování. Soutěž je určena pro žáky všech ročníků, žáci 1. ročníku budou vyhodnocení jako samostatná podkategorie. Nejlepší pak postoupí do okresního kola, které se uskuteční na VŠB 15. 2. 2019.

Číst dál ...

Krajské kolo v pIšQworkách

piskworky kraj 2018Ve středu 28. listopadu se na naší škole konalo krajské kolo turnaje v pIšQworkách. Soutěže se zúčastnil i náš tým Rébus, který do krajského kola postoupil z kola oblastního.
Přestože se nám nakonec nepodařilo se probojovat až do státního kola, napínavou atmosféru turnaje jsme si užili a již nyní se těšíme na příští ročník.

Číst dál ...

Exkurze na Katedře elektroenergetiky na FEI VŠB

exkurze fei 2018V pátek 7.12. byli žáci 2. ročníku Elektrotechniky hosty na Katedře elektroenergetiky FEI VŠB.

Byl pro ně zde připraven program k volbě jejich dalšího zaměření.

Na začátek proběhla přednáška zástupců Skupiny ČEZ Ing. Lucie Urbánkové a Ing. Aleše Veverky. Seznámili žáky s možnými stážemi, exkurzemi a praxí na pracovištích ČEZu, jakožto partnerem naší školy. Nastínili problematiku přenosu elektrické energie a diagnostiky vedení.

Číst dál ...

Přednáška „Výstavba JE v ČR“

prednaska vystavba je 2018Dne 11.12. 2018 se žáci energetické třídy E3B z naší školy účastnili v aule VŠB přednášky Ing. Petra Závodského, ředitele útvaru výstavba JE, ČEZ, a.s. na téma „Příprava výstavby NJZ“. Přednáška vhodně doplňuje ŠVP školy v předmětu elektroenergetika.

Kromě již zmíněného tématu dostali posluchači z řad žáků SŠ a studentů VŠ informace ke stážím a exkurzím na pracovištích Skupiny ČEZ.

Číst dál ...

Přednáška firmy StoraEnso

storaenso prednaska 2018Ve středu 5. prosince proběhla na naši škole přednáška zástupců firmy StoraEnso na téma DevOps – Continuous Deliver. Studenti 3. ročníku oboru Informační technologie, tak měli možnost se seznámit s nástroji, které firma využíva při vývoji svých aplikací. Část přednášky proběhla v anglickém jazyce.

U studentů měla přednáška velmi kladný ohlas a někteří ze studentů se zajímali o možnostech absolvovat praxi v této firmě.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...