• Naše škola získala titul Doporučeno zaměstnavateli

  doporuceno zamestnavateliTitul DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI je součástí prestižní rodiny ocenění VÝROČNÍ CENY KLUBU ZAMĚSTNAVATELŮ  www.klubzamestnavatelu.cz

  Ocenění je pečetí kvality a potvrzením od významných zaměstnavatelů, že absolventům těchto škol rádi nabídnou zaměstnání.
  Většina dobrých zaměstnavatelů disponuje na základě zkušeností z pohovorů s absolventy a díky osobním kontaktům s vybranými středními i vysokými školami podrobnou znalostí kvality výuky. Dokáží tak velmi spolehlivě a jednoduše rozeznat rozdílnou kvalitu odborných i jazykových znalostí nutných pro praxi v poměrně nepřehledné džungli státních i soukromých zařízení.

 • Slide background

  Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

  Ostrava

  let

SPSEi-msk-white

Obory vzdělávání

 • ElektorotechnikaPříklady povolání:

  • technik provozu,
  • technolog,
  • projektant v elektrotechnice,

  dále dle absolvovaného zaměření specialista na:

  Aplikace počítačů
  • programátor mikroprocesorových systémů a průmyslových automatů,
  • technik správy sítí a systémů řídicích a provozních soustav;

  Elektroenergetiku

  • energetik,
  • specialista na elektrické sítě a rozvodné soustavy,
  • technik provozu výroby, rozvodu a užití elektrické energie.
 • InformatikaZaměření Programování a webové aplikace
  • pokročilé metody programování
  • řešení složitých úloh
  • vývoj webových aplikací
  • metodika tvorby projektů

  Zaměření Síťové technologie
  • Cisco-logoCisco Networking Academy Program
  • správa lokálních i rozlehlých datových sítí
  • internetová telefonie
  • diagnostika počítačových sítí

  Portrét 2017 - výstava fotografií

  Dne 4. dubna 2017 se konala v galerii Kratochvíle vernisáž výstavy, jejímž ústředním tématem byl fotoportrét. Jednalo se o VIX. ročník fotografické soutěže ve spolupráci s Matičním gymnáziem. Celou akci zorganizovali profesoři gymnázia, Mgr. Alena Tesařová a Ing. Adam Dragon. Vernisáž přišli podpořit také vedení Matičního gymnázia, ředitel Mgr. Ladislav Vasevič a zástupkyně ředitele Ing. Hana Dobešová, a ředitel Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky Ing. Jaroslav Král. Pro všechny přítomné připravili nadaní studenti gymnázia hudební program pod vedením Mgr. Markéty Šňupárkové.

  Číst dál ...

  Soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje

  arr junior inovater letakMoravskoslezský kraj prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj organizuje pátý ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje a již podruhé se do soutěže mohou zapojit žáci a studenti základních, středních a vysokých škol – kategorie Junior Inovátor.

  Soutěžit mohou jak jednotlivci, tak celý studentský tým (3-5 členný). Předmětem hodnocení jsou podnikatelské záměry/projekty týkající se zdokonalení, resp. vylepšení stávajících výrobků, technologií a služeb, které nesmějí být starší 1 roku. Téma je libovolné a výběr záleží na individuálním přístupu jednotlivce nebo studentského týmu. Vítězné týmy i jednotlivci ve všech kategoriích obdrží hodnotnou věcnou cenu.

  Číst dál ...

  Energetická maturita 2017, TE Tušimice

  Bylo nám umožněno navštívit uhelnou elektrárnu Tušimice během programu Energetická maturita, která se konala od 25.4 do 28.4 2017.

  Během těchto dnů nám bylo vysvětleno, jak elektrárna funguje. Byly pro nás připraveny prohlídky elektrárny, přednášky zahrnující proces výroby elektřiny, či exkurze do nedaleké rozvodny Výškov. K vidění bylo mnoho. Největší však zážitky byly: prohlídka do vnitřku chladící věže, strojovny nebo hasičské stanice. Průvodce nám naší prohlídku zpříjemnil i několika vtipy či zajímavými příběhy. Tento zážitek můžeme doporučit i ostatním studentům, protože se z cela ponoříte do provozu elektrárny a uvidíte to, co jiní nevidí. Poznáte nové věci a mnohé se přiučíte.

  Děkujeme, že nám bylo umožněno se zúčastnit energetické maturity.

  Radek Dunko, Daniel Černoch, žáci E3B

  Jaderná maturita 2017, JE Temelín

  jaderna maturita 2017 temelin 2

  (26.4. - 28. 4. 2017)

  Dne 26. 4. 2017 začal náš první den v JE Temelín, který byl čistě vzdělávací a vyčerpávající, nicméně důležitý, abychom se obeznámili s principem jaderné elektrárny a také se zaměřili více na primární a sekundární část elektrárny. Další den byl nabitý programem uvnitř elektrárny, čekala nás prohlídka strojovny v sekundární části JE, návštěva simulátoru v ovládacím bloku a prohlídka návštěvnického centra. Tento den byl nejzajímavější ze všech, protože jsme měli možnost vidět, jak to celé probíhá uvnitř elektrárny. Den jsme završili skvělým obědem v závodní jídelně elektrárny :-). Na poslední den, se nikdo z nás moc netěšil, protože se mělo ukázat, jak moc jsme dávali pozor a co jsme si odnesli z přednášek. Psal se závěrečný test, který jsme nakonec, všichni úspěšně zvládli. Posléze jsme si vyposlechli přednášku od předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Ing. Dany Drábové a taky sympatického pana ředitele JE Temelín Bohdana Zronka.

  Děkujeme a jsme rádi, že jsme dostali příležitost navštívit JE Temelín, je to skvělá zkušenost a určitě bychom to doporučili každému, ať se tam jede podívat a vidí to vše na vlastní oči :-).

   Matěj Vláčil, Vítězslav Kočí, František Vantuch, Jan Palánek, žáci E3B

  Číst dál ...

  Další články...

  Kde nás najdete

  Kontakt

  Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

  Kratochvílova 7/1490,
  702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
  (s možností volby)

  info@spseiostrava.cz

  Další kontakty

  Vyhledat...