• Naše škola získala titul Doporučeno zaměstnavateli

  doporuceno zamestnavateliTitul DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI je součástí prestižní rodiny ocenění VÝROČNÍ CENY KLUBU ZAMĚSTNAVATELŮ  www.klubzamestnavatelu.cz

  Ocenění je pečetí kvality a potvrzením od významných zaměstnavatelů, že absolventům těchto škol rádi nabídnou zaměstnání.
  Většina dobrých zaměstnavatelů disponuje na základě zkušeností z pohovorů s absolventy a díky osobním kontaktům s vybranými středními i vysokými školami podrobnou znalostí kvality výuky. Dokáží tak velmi spolehlivě a jednoduše rozeznat rozdílnou kvalitu odborných i jazykových znalostí nutných pro praxi v poměrně nepřehledné džungli státních i soukromých zařízení.

 • Slide background

  Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

  Ostrava

  let

SPSEi-msk-white

Obory vzdělávání

 • ElektorotechnikaPříklady povolání:

  • technik provozu,
  • technolog,
  • projektant v elektrotechnice,

  dále dle absolvovaného zaměření specialista na:

  Aplikace počítačů
  • programátor mikroprocesorových systémů a průmyslových automatů,
  • technik správy sítí a systémů řídicích a provozních soustav;

  Elektroenergetiku

  • energetik,
  • specialista na elektrické sítě a rozvodné soustavy,
  • technik provozu výroby, rozvodu a užití elektrické energie.
 • InformatikaZaměření Programování a webové aplikace
  • pokročilé metody programování
  • řešení složitých úloh
  • vývoj webových aplikací
  • metodika tvorby projektů

  Zaměření Síťové technologie
  • Cisco-logoCisco Networking Academy Program
  • správa lokálních i rozlehlých datových sítí
  • internetová telefonie
  • diagnostika počítačových sítí

  Jaderná maturita v JE Dukovany 2015

  P1130717Petr Svozil a Daniel Grejták. Já a kolega jsme byli vybráni, abychom reprezentovali naší školu na třídenní stáži v Jaderné elektrárně Dukovany, která se konala ve dnech 28. 4. - 30. 4. 2015. Jakožto budoucí energetici jsme měli možnost načerpat nové zkušenosti, poznat nové lidi a sejít se s odborníky ve svém oboru.

  Naše exkurze již odstartovala v pondělí, kdy jsme se přepravili do města Třebíč a následně se ubytovali. Do Dukovan jsme se přepravovali smluvním autobusem ČEZ pro své zaměstnance. Na dopoledne byly vždy naplánované zajímavé přednášky, např. primární, sekundární okruh a elektrické části JE, také přednášky o radiační ochraně a teorii jaderných reaktorů. Měli jsme možnost navštívit trenažér velína a nově zrekonstruované Informační centrum s názornými ukázkami principu JE. Vstup do areálu doprovázely přísné kontroly, např. dechová zkouška na alkohol nebo detektory kovů a radiační kontrola. Po vynikajících obědech jsme se byli podívat nejen do strojovny, kde jsme mohli vidět turbíny a spoustu důležitých částí elektrárny, ale také do skladu vyhořelého paliva a uložení jaderného odpadu. Dominantou jaderné elektrárny Dukovany je osm 125 metrů vysokých chladících věží. Na závěr stáže byly naplánovány závěrečné testy a slavnostní zakončení. Jako třešničkou na dortu naší stáže byla přednáška Ing. Dany Drábové, Ph.D.

  Číst dál ...

  24. setkání Klubu Svět energie – Praha, střední Čechy

  IMG 3900Ve dnech 16. a 17. 4. 2015 proběhlo v Praze a jejím okolí za účasti dvou učitelů naší školy vyučujících odborné elektroenergetické předměty 24. setkání členů Klubu Svět energie.

  Učitelé navštívili Ústav jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, který letos slaví 60. výročí založení, kde si vyslechli přednášky o budoucnosti jaderné energetiky a navštívili pracoviště s výzkumným reaktorem.

  Druhý den byla na programu setkání návštěva společnosti MERO (mezinárodní ropovody) se sídlem v Nelahozevsi, kde si členové Klubu prohlédli centrální tankoviště ropy. Poté v Praze následovala další exkurze a přednáška, a to ve společnosti KAPSCH, která se zabývá provozem celostátního elektronického systému pro výběr mýtného v České republice.

  Ing. Jana Šebestová

  Jaderná maturita v JE Temelín 2015

  foto s p. Drábovou1Lukáš Tatarin, Lukáš Tkačík, Ondřej Ondryáš a Dominik Kotala. Právě my jsme byli vybráni, abychom tradičně naší školu reprezentovali na 3 denní stáži v jaderné elektrárně Temelín s názvem Jaderná maturita, která se letos konala ve dnech 22. – 24. 4. 2015. Ta je každoročně pořádána elektrárnou jako vzdělávací akce pro žáky středních průmyslových škol a gymnázií z celé republiky a je takovou předzvěstí Letní univerzity, která je již 14 denní a je určena žákům vysokých škol. Také jsme byli výpravou, která to měla do jižních Čech nejdál. Ubytováni jsme byli v Týně nad Vltavou a pro přesun, do jaderné elektrárny jsme využívali účelovou autobusovou dopravu, kterou zajišťuje ČEZ pro své zaměstnance. Organizace této dopravy je ale dle našeho názoru trochu nedomyšlená.

  První den probíhali pouze přednášky, které se týkaly systému, provozu, bezpečnosti a dispozice jaderné elektrárny Temelín. Velmi zajímavá byla přednáška Ing. Kantora na téma dispoziční uspořádání jaderné elektrárny. Následovali přednášky o primární části, které pro naše studenty nebyly zase tak zajímavé, protože jejich koncepce byla zaměřena na širokou znalost chemie a částicové fyziky. Zajímavější tedy byly přednášky o sekundární části a o části elektrické. Vzápětí ale Ing. Šimák upozornil, že pracovníci musejí znát všechny odvětví elektrárny a další vzdělávání si zajišťují ve vlastních centrech sami. I tak je ale vysoká škola, nebo alespoň maturita technického směru minimem pro práci v elektrárně.

  Číst dál ...

  Energetická maturita v TE Tušimice 2015

  klečkaVe dnech 8. až 10. dubna 2015 jsme se my, Martin Halfar a Radim Klečka, žáci 3. ročníku oboru elektrotechnika na SPŠei Ostrava účastnili stáže „Energetická maturita“ v Tušimické tepelné elektrárně.

  Tuto příležitost jsme dostali díky partnerské spolupráci mezi naší školou a společností ČEZ. Během akce jsme se dozvěděli něco o výrobě elektrické energie v tepelných elektrárnách, samotném zpracování hnědého uhlí a také proběhla s tím spojená prohlídka nově zmodernizované elektrárny Tušimice.

  Za tyto zkušenosti děkujeme.

  žáci E3B

  Další články...

  • 1
  • 2

  Kde nás najdete

  Kontakt

  Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

  Kratochvílova 7/1490,
  702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
  (s možností volby)

  info@spseiostrava.cz

  Další kontakty

  Vyhledat...