Profilace školy

Škola je orientována na výuku oborů vzdělání, jejichž absolventi nacházejí velmi dobré uplatnění v dalším vzdělávání na vysokých školách a na trhu práce v oblastech elektrotechniky a elektroniky, informačních a komunikačních technologií a informačních systémů.

V současné době SPŠei vzdělává denní formou ve dvou oborech podle Školních vzdělávacích programů – Elektrotechnika a Informační technologie.

Uvedené obory jsou čtyřleté a poskytují střední vzdělání s maturitní zkouškou.

V obou oborech vzdělání je kromě všeobecně vzdělávacích předmětů (Český jazyk a literatura, Anglický jazyk, Občanská nauka, Dějepis, Matematika, Fyzika, Chemie a ekologie a Tělesná výchova) zařazena i výuka základních odborných předmětů (např. Informační a komunikační technologie, Technická dokumentace, Elektrotechnika, Základy elektrotechniky, Ekonomika, Praxe, ...) a předmětů, kterými se jednotlivé obory vzdělání od sebe liší, čili předmětů oborových. Tyto předměty, které jsou uvedeny u jednotlivých oborů vzdělání, jsou většinou maturitními předměty a tvoří znalostní profil absolventa dané specializace.

Informační a komunikační technologie zasahují do procesu vzdělávání nejen jako vzdělávací cíle, ale také jako technické prostředky ve výuce, a tím ovlivňují studijní prostředí.

info@spseiostrava.cz