Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije 2018

9Dne 13.12. 2018 se v galerii Kratochvíle uskutečnila vernisáž s názvem „Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije“, na které byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže.

Soutěž se na naší škole pořádá každý rok a je určena všem studentům, kterým není lhostejné životní prostředí a především těm, kteří chtějí ukázat, jak životní prostředí vidí a vnímají oni sami. Do soutěže byly posílány fotografie ve formátu JPEG, které pak byly zpracovány prostřednictvím školy. Přijaté fotografie byly zařazeny do dvou kategorií: „Příroda“ (vyjádření přírodních krás) a „Ekologie“ (mající výraznější ekologický podtext). Každý soutěžící mohl do soutěže přihlásit maximálně 5 fotografií. Školní komise sestavená z pedagogů pak fotografie vyhodnotila.

Koordinátorka environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Mgr. Irena Családiová vyhlásila výsledky fotografické soutěže nejdříve v kategorii „Ekologie“, poté v kategorii „Příroda“. Dále vyzvala návštěvníky, aby se zapojili do divácké soutěže, kdy si svého vítěze určí návštěvníci výstavy soutěžních snímků hlasováním. Výhercům pak byly předány ceny ve formě knižních odměn, sladkých dobrot, diplomů a také jim bylo popřáno mnoho úspěchů v jejich další fotografické tvorbě.

Soutěžní odpoledne zpestřil rovněž kulturní program. V galerii zazněly tóny klavíru, houslí, kytary a dvě zpívané písně. Student I1C, Vojtěch Korduliak, si připravil houslovou skladbu Grave od J. Bendy. Marek Drahoš, 8letý chlapec, zahrál na klavír s doprovodem píseň Aura Lee, kterou proslavil Elvis Presley.  E. Presley zazněl na vernisáži ještě jednou: melodii této hudební star si zvolila také další hudební dvojice. Jana Vodičková a Daniel Janec zazpívali  Can't Help Falling in Love za doprovodu kytary a klavíru. Jako druhou skladbu si vybrali píseň Truce od skupiny Twenty One Pilots.

Studenti si pro návštěvníky připravili také recitaci básní. Nejdříve se jednalo o poezii tematicky blízkou fotografiím – poezii přírodní, intimní, reflexivní. Adam Górecki, student I2B, přednesl báseň Vteřina v lednu od J. Skácela. Svůj výstup pojal originálně, čímž oživil vážnou atmosféru vernisáže. Poté následovala výrazná a dynamická recitace Matěje Konečného z I3A, který zvolil verše nositele Nobelovy ceny, J. Seiferta.

Na závěr poděkovala zástupkyně ředitele Mgr. J. Halšková všem zúčastněným studentům za to, že se do soutěže aktivně zapojili a ocenila schopnost soutěžících poeticky a neotřele zachytit krásy přírody.

 

VÝSLEDKY SOUTĚŽE:

„PŘÍRODA“

  • 1. místo: Ondřej Filip (I3C)
  • 2. místo: Filip Židek (E2B)
  • 3. místo: Samuel Jan Langer (I1C)

„EKOLOGIE“

  • 1. místo: Jakub Kramný (E4B)
  • 2. místo: Alex Hotový (E2A)
  • 3. místo: Tereza Bajorová (I2C)

„DIVÁCKÁ SOUTĚŽ“

  • Alex Hotový (E2A)

Organizace: Mgr. Irena Családiová, Maria Sčasná, Mgr. Lenka Drahošová

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...