První dojmy z nové školy 2018

img 7633Dne 24. 10. 2018 se uskutečnila v galerii Kratochvíle vernisáž výstavy fotografií s názvem První dojmy z nové školy.

Na naší škole máme celkem 5 prvních ročníků, tedy 5 nových tříd - a to znamená 140 nových tváří, nových studentů. My učitelé věříme, že budeme s těmito nováčky spokojeni a přáli bychom si, aby - recipročně - i oni byli na naší škole spokojeni; aby to bylo vzájemné.

Studenti mají spoustu nových dojmů – těmi jsou: jiné školní prostředí, noví spolužáci, kantoři, nové předměty. Těmi úplně „nejprvnějšími“ dojmy jsou zážitky z adaptačních kurzů v krásném přírodním prostředí.

Ing. Renáta Martináková, třídní učitelka E1A, zhodnotila adaptační kurzy jako přínosné a inspirující, jak pro studenty samotné, tak pro třídní učitele. Ředitel školy Ing. Jaroslav Král popřál všem našim prvňáčkům v nové škole hodně štěstí. Paní Mária Sčasná, organizátorka vernisáže, pochválila třídy prvních ročníků za to, že se zapojily a vytvořily krásné plakáty.

Vernisáž zpříjemnil hudební program. Michal Jančák, student E1A, zahrál na klavír skladbu Secondary Samba od Mika Cornicka a Valse od Frédérica Chopina. Jakub Kořenek, student I1C, zahrál na saxofon The Winner Takes It All od skupiny Abba. Na závěr zazpívala absolventka školy Valentýna Bujnošková píseň Eldorado od Valdemara Matušky. Doprovodili ji kytaristé Dominik Samek a Tomáš Moravec. Pro návštěvníky bylo také připraveno chutné občerstvení, čaj a káva.

Organizace: Mária Sčasná, Mgr. Lenka Drahošová, Ing. Renáta Martináková

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...