Dívej se kolem sebe 2017-2018

 Dívej se kolem sebe aneb Kde a jak se žije

V úterý 12. prosince 2017 se v galerii Kratochvíle konala vernisáž s názvem „Dívej se  kolem sebe aneb Kde a jak se žije“. Jako každý rok byly i letos vyhlášeny výsledky fotografické soutěže, na návštěvníky čekal také kulturní program.

Na úvod vystoupili dva hudebníci, Daniel Janec a Vojta Divinec. Oba žáci jsou nejen velká opora jejich paní učitelky třídní - jedná se o předsedu a místopředsedu třídy I2C, ale také muzikálně nadaní studenti. Zahráli na kytaru a zazpívali dvě skladby: Cigarette Daydreams od Cage The Elephant a Hero Of War od Rise Against. Daniel s Vojtou nejdříve  skromně konstatovali, že se jedná o vůbec jejich první veřejné vystoupení před publikem, poprosili proto o shovívavost a pak velmi pěkně zazpívali obě písně.

Poté zpříjemnily vernisáž Victoria Mičková a Jana Fojtíková, které jsou spolu s dalšími několika novými studentkami 1. ročníků velkou posilou pro galerii Kratochvíle. Studentky přečetly básně Daniela Bernátka, který na výstavě prezentoval nejen fotografie přírody, ale také básně na motivy těchto fotografií.

Následoval hlavní bod programu. Mgr. Irena Családiová, která je koordinátorkou environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty, vyhlásila výsledky fotografické soutěže ve dvou kategoriích: „Příroda“ a „Ekologie“. Ředitel školy Ing. Jaroslav Král předal diplomy a ceny -  knižní odměny a drobné dárky či upomínkové předměty. Oceněni byli všichni studenti, kteří se soutěže aktivně účastnili a poslali své fotografie.  Poté byli hosté vyzváni, aby se zapojili do divácké soutěže.

Na závěr vystoupil klavírista Martin Pěronek, který chodí do třídy I3C. I když je to student již 3. ročníku, byla to pro něj v galerii Kratochvíle premiéra. Připravil si dvě moderní skladby - The Unforgiven od Metallicy, Hit the Road Jack od Raye Charlese - a jednu klasiku z oblasti vážné hudby s názvem Nocturno od polského romantického skladatele Frederica Chopina

VÝSLEDKY SOUTĚŽE:

„PŘÍRODA“

  • místo: Filip Žídek (E1B)
  • místo: Jan Kaňok (I1A)
  • místo: Kamil Bančík (E4A)
  • místo: Adrien Junga (E3A)

„EKOLOGIE“

  • Jan Škrobánek (E1B)

„DIVÁCKÁ SOUTĚŽ“

  • Kamil Bančík (E4A)
  • Filip Poloček (I1A)

Organizace: Mgr. Irena Családiová, Mária Sčasná, Mgr. Lenka Drahošová

 

 

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...