• Žákům
  • Galerie Kratochvíle

Ostrava známá i neznámá 2018

Dne 19. března 2018 se uskutečnila v galerii Kratochvíle vernisáž výstavy nazvané OSTRAVA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ. Jednalo se o XI. ročník fotografické soutěže ve spolupráci s Matičním gymnáziem. Akce byla zahájená známou písní Těšínská od Jaromíra Nohavicy, kterou zazpívali a zahráli hudebníci gymnázia.

Soutěž o nejlepší fotografie zorganizovali profesoři gymnázia, Mgr. Alena Tesařová a Ing. Adam Dragon. Hudební program se studenty nacvičila Mgr. Markéta Borůvková. Vernisáž přišli podpořit také zástupkyně ředitele Matičního gymnázia Ing. Hana Dobešová a vedení naší školy: Mgr. Jarmila Halšková a Ing. Jaroslav Král, který vyjádřil radost ze spolupráce s nadanými fotografy a hudebníky gymnázia.

Otevření výstavy moderovali studenti kvarty A, vyhlásili vítěze Matičního gymnázia v jednotlivých soutěžních kategoriích a předali jim ceny a diplomy. Mgr. Tesařová vyhlásila diváckou soutěž, která proběhne do poloviny měsíce května 2018. Také studenti naší školy se do akce zapojili a vystavili zde své fotografie.

Na závěr zazpívaly dívky Matičního gymnázia krásnou píseň Mr. Sandman (The Chordettes) za doprovodu kapely.

VÝSLEDKY SOUTĚŽE

Kategorie A: studenti primy – kvarty

  1. místo – Kateřina Frnková (Pozor, TRAM)
  2. místo – Ondřej Václavík (Světla Ostravy)
  3. místo – Josefina Ptáčková (Svoboda)

Kategorie B: studenti kvinty – oktávy

  1. místo – Adam Rajna (Kostel)
  2. místo – Patrik Burian (Nová radnice)
  3. místo - Martin Pleva (Nemám ponětí)

Organizátoři akce: Mgr. Alena Tesařová, Ing. Adam Dragon, Mgr. Markéta Borůvková, Maria Sčasná, Mgr. Lenka Drahošová

 

Vánoční koncert 2017

 Vánoce jsou snad nejkrásnější svátek v roce. Oslava narození Ježíška, nahrazující pohanské zvyky zimního slunovratu. Vánoce, to jsou jedinečné okamžiky, které tkví v maličkostech. Padající sněhové vločky za oknem, rodinná setkávání, vůně pečeného cukroví a kouzelný hřejivý domov. A i když to letos vypadá, že se u nás sněhových vloček v zimním období nedočkáme, můžeme si i tak vychutnávat kouzelnou atmosféru.

Číst dál ...

Dívej se kolem sebe 2017-2018

 Dívej se kolem sebe aneb Kde a jak se žije

V úterý 12. prosince 2017 se v galerii Kratochvíle konala vernisáž s názvem „Dívej se  kolem sebe aneb Kde a jak se žije“. Jako každý rok byly i letos vyhlášeny výsledky fotografické soutěže, na návštěvníky čekal také kulturní program.

Na úvod vystoupili dva hudebníci, Daniel Janec a Vojta Divinec. Oba žáci jsou nejen velká opora jejich paní učitelky třídní - jedná se o předsedu a místopředsedu třídy I2C, ale také muzikálně nadaní studenti. Zahráli na kytaru a zazpívali dvě skladby: Cigarette Daydreams od Cage The Elephant a Hero Of War od Rise Against. Daniel s Vojtou nejdříve  skromně konstatovali, že se jedná o vůbec jejich první veřejné vystoupení před publikem, poprosili proto o shovívavost a pak velmi pěkně zazpívali obě písně.

Číst dál ...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...