Adaptační kurz I. ročníků 2019

Naše škola již tradičně pořádala pro nové žáky Adaptační kurz,  v termínu od 9.–13. 9. 2019, pak 16.–17. 9. 2019  v  RS Budoucnost, Frýdlant nad Ostravicí.
Areál byl pro nás dostatečné prostorný a pro pořádání adaptačních kurzu je středisko velice příjemné a vhodné. Cesta vlakem netrvala až tak dlouho, a pak 20  minutovou procházkou jsme došli do cíle.

Zúčastnilo se celkem 142 žáku ze tříd I1A(27), I1B(30), I1C(27), E1A(30), E1B(28).
Kurz každé třídy byl dvoudenní s jedním noclehem v budově střediska, třídy se střídaly.
Byla zajištěná plná penze, oběd a pitný režim.
Každou třídu vedl školený vedoucí kurzu Mgr. Lenka Hudecová, Mgr. Daniela Kozáková, zúčastnil se také třídní učitel, který měl jedinečnou možnost poznat své žáky v situacích, jež ve školním prostředí nejsou běžné.
Cílem adaptačního kurzu je, aby se žáci seznámili, našli si co nejdříve kamarády, naučili se spolupracovat. Pobyt mimo školu zlepšil adaptaci a vytvořil duševní pohodu žáků, protože přechod na novou školu představuje psychicky náročnou situaci.
Programovou náplň připravovali animátoři z Domu dětí Ostrava- Zábřeh, se kterými spolupracujeme. Ohlasy žáků na kurz byly velice dobré, o čem svědčí i zpětná vazba na závěr.
Byly připravené netradiční hry, hod ponožkou nebo týmové stavění sloupů, kreslení, přechod přes řeku, hádání filmu a jiné…
 a druhý den jsme měly připravený program s problematikou drogové prevence, a sportovní soutěže. Došlo i na volbu třídní samosprávy a pravidel pro třídu.
Programová náplň kurzu byla zaměřena na osobní prožitek silných i slabých stránek, učení se toleranci, na budování zdravého třídního kolektivu a týmové spolupráce.
Počasí nám celkem přálo celý týden a programová náplň byla tedy po všech stránkách splněna.
Středisko nám vyšlo ve všem vstříc a tak doufáme, že se nám podaří v příštím roce uskutečnit tento kurz ve stejném duchu.

V Ostravě dne 24. 9. 2019                                 Vedoucí kurzu Mgr. Hudecová Lenka

                                                          

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...