Podzimní seminář SOČ

Seznam článků

Ve dnech 6. až 8. listopadu 2019 proběhne v Brně seminář zaměřený na tvorbu práce SOČ, který je vhodný pro začínající studenty a pedagogické pracovníky. Níže jsou uvedeny bližší informace p. Tomáše Doseděla ze Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky, z.s..

- počet míst je omezen kapacitami hostitelské školy na 60 studentů a 20 pedagogických pracovníků

- vybírat  se bude podle hesla „kdo dřív přijde, ten dřív mele“, pokud se už v prvním kole přihlásí hodně lidí, pokusíme se vybrat tak, aby bylo pokryto co nejvíc okresů a škol

-  přihláškaje závazná !

- akce je cílena na začátečníky, kteří budou mít následující lekce (každá skupina v jiném pořadí):

- Jak psát práci SOČ (základní informace o soutěži, obory, výběr tématu, formální náležitosti práce, základy citování)

- Tvorba prezentace (struktura odborného vystoupení, časový limit, rozvržení prezentace)

- Rétorika (práce s hlasem, trémou, základy veřejného vystupování, praktická lekce s nácvikem)

- Psychologie, asertivita (jak zvládnout kritiku ze strany poroty, asertivní obhajoba vlastních myšlenek, jak vydržet celý rok pracovat na SOČ)

- pedagogičtí pracovníci se mohou účastnit programu pro studenty, zejména lekcí Jak psát práci, Tvorba prezentace a Psychologie. K tomu připravujeme podrobnější lekci o citacích a práci s odbornými zdroji, což je podle našich zkušeností věc, se kterou studenti často potřebují poradit


Tvůrčí dílna řešitelů SOČ a konzultantů VI 2019

Termín konání: 6.-8. listopadu 2019, začátek ve středu v 12.00, konec v pátek ve 13.00

Místo konání:Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně, Čichnova 23.

Akce je určena: především začínajícímstudujícím středních škol, kteří nemají se SOČ žádné nebo jen malé zkušenosti a potřebují se naučit, jak s tvorbou práce SOČ začít a dále pokračovat a jak postupovat. Kromě tří skupin studentů po cca 20 účastnících bude zařazena jedna skupina pedagogických pracovníků – konzultantů, kteří s těmito studenty pracují.

Náplň akce: praktické semináře, v nichž se dozvíte, jak najít téma, postupovat při tvorbě práce, správně citovat literaturu, připravit se na obhajobu, zvládnout odbornou diskuzi s porotou.

Předběžný program: jak zvolit a upřesnit téma, správný způsob citování, příprava dokonalé prezentace, psychologické, asertivní a rétorické aspekty obhajoby prací, tvorba prezentace, a další.

Cena: Účastníci si hradí jen dopravu do Brna a z Brna. Organizátor z dotací, grantů a sponzorských darů hradí ubytování, stravování (3× denně), studijní materiály, lektorné a další náklady. Účastníci získají na závěr osvědčení o účasti.

Podmínky účasti: Počet míst je omezen. Přijímání probíhá ve dvou kolech, uzávěrky přihlášek 13. října, 27. října.V případě, že bude v daném kole přihlášeno méně studentů, než je aktuální počet volných míst, přijmeme všechny. V případě, že se do daného přijímacího kola přihlásí více studentů, než je aktuální počet volných míst, budeme vybírat studenty tak, aby bylo zastoupeno co nejvíce krajů a co nejvíce škol.

Závazně se přihlaste co nejdříve na adrese https://forms.gle/i4TSxHNjrBJchT128

 

Neváhejte a přijďte se naučit, jak dělat SOČ!

Případné dotazy zodpovíme na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...