Dny NATO – exkurze přihlášených žáků

dny nato 2019Přihlášení žáci školy měli v rámci Dnů NATO možnost navštívit mimo hlavní otvírací dny technické zázemí s prohlídko letadel. V rámci přípravy jedné z největších letecko-armádně-bezpečnostních akcí ve střední Evropě dostali taky možnost hovořit s piloty. 

Číst dál ...

Muzikálové melodie

muzikal 34

V pondělí dne 16. 9. 2019 navštívili žáci naší školy v divadle Mír představení s názvem Muzikálové melodie, které si připravili studentky a studenti Matičního gymnázia a School music band pod vedením Mgr. Markéty Borůvkové.

Zazněly slavné písně z muzikálů Nine, High School Musical, Rent, The Greatest Showman, Mamma Mia a Na vlásku. Celou hudební show moderovali studenti gymnázia Jan Šmíd a Albert Hodina.

Číst dál ...

Vánoční šachové turnaje 2018

 
sachy 2018Ve dnech 18. a 19. prosince 2018 se na naší škole konaly tradiční předvánoční šachové turnaje - nejdříve školní přebor, o den později přebor ostravských škol.
Obě akce se nesly v duchu fair play. Naše dvě družstva se v přeboru škol umístila na čtvrtém, resp. devátém místě.
Blahopřejeme!

Číst dál ...

Šachové turnaje 2017

achy 3Ve spolupráci s Šachovým klubem TJ Ostrava a letos navíc i za pomoci SVČ Korunka z Ostravy Mariánských hor se u nás konaly dva šachové turnaje.

Školní vánoční turnaj proběhl 18. 12. 2016 v aule školy. Účastnilo se ho čtyři desítky žáků, napříč všemi ročníky. Odehráli sedm kol po 2x 15minutách. Nejlepších pět si odneslo domů cenu a prvních 10 žáků vytvořilo dvě soutěžní družstva, která své šachové schopnosti předvedla na Přeboru družstev SŠ v šachu:

Číst dál ...

Memoriál Igora Mačejovského v šachu

V pátek 1. 12. 2017 pořádalo Biskupské gymnázium již druhý ročník Memoriálu Igora Mačejovského v šachu. Kategorie B se účastnili i tři naši žáci z třídy I2C a v konkurenci dalších 18 žáků ze středních škol a gymnázií v Ostravě, se umístili na 4., 6. a 10. místě.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Ing. Pavlová

Vyhledat...