Robotiáda 2018 Brno 16. 2. 2018

 

Dne 16. 2. 2018 se skupina studentů 4. ročníku oboru Informační technologie vypravili na soutěž Robotiáda ve VIDA! Science centru v areálu brněnského výstaviště. Letošní soutěže se zúčastnilo přes 100 týmů z České a Slovenské republiky, ale také z Polska.

Náš tým BO-Ajty si sestrojil tři roboty ze stavebnic Lego Mindstorms s kostkami NXT a naprogramoval podle požadovaných pravidel soutěží. Studenti využili své konstrukční i programovací dovednosti. Přihlásili se k soutěžím čára a sprint. Ještě ráno po příjezdu na místo testovali a vybírali robota, který bude pro danou čáru vhodnější.

V soutěži čára jsme měli tři rozjížďky. V každé rozjížďce náš robot nastupoval jako poslední ze všech SŠ. Již od 1. rozjížďky byl náš tým na krásném 2. místo z 26 týmů, které se soutěže účastnili v kategorii SŠ.

Soutěž ve sprintu robotů byla pro všechny týmy velmi náročná, ze 76 týmu na startu bylo nakonec hodnoceno jen 30. Ostatním týmům se nepodařilo roboty udržet v koridoru 80 cm v délce 10 m.  Totéž se přihodilo našemu týmu v první rozjížďce. Druhou rozjížďku jsme svěřili do „zlatých ručiček“ našeho Lukáše a povedlo se dorazit do cíle. Náš robot obsadil krásné 11. místo ze 30 hodnocených týmů.

Studenti opětovně úspěšně reprezentovali naši školu SPŠ elektrotechniky a informatiky Ostrava.

Ing. Renáta Revendová

 

 

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...