Stáž „Distribuční maturita“ 2017

Ve dnech 4. 10. – 6. 10. 2017 jsme dostali možnost, zúčastnit se akce určené pro studenty partnerských škol skupiny ČEZ, DISTRIBUČNÍ MATURITA HRADEC KRÁLOVÉ 2017.

Vyjeli jsme již o den dříve než ostatní účastnici akce, abychom stihli zahájení akce časně z rána. První den začal přednáškami v oblasti elektroenergetiky a distribuce. Byl to teoretický den, kdy jsme nadšeně poslouchali o nejrůznějších novinkách a změnách v energetice. Měli jsme možnost si vyzkoušet nejnovější technologické měřící zařízení na měření proudů, napětí, poruch, apod.

Následující den byl poněkud akčnější. Brzy ráno nás autobus odvezl na nedalekou rozvodnu Neznášov. Byli jsme rozděleni na 3 skupiny a postupně jsme si procházeli jednotlivé části rozvodny VVN. Pracovníci rozvodny nám také ukazovali různé technologie a pracovní postupy. Měli jsme možnost si vyzkoušet, naměřit přes termo kameru tepelné ztráty, rozpoznávat vodivé části hluboko v zemi a jiné. K nahlédnutí měli dokonce vozy k PPN (práce pod napětím). Posléze ukazovali i práci pod napětím. Tento den byl velice, zajímavý a poučný. Vyzkoušeli jsme si zde téměř všechny pracovní pomůcky a mohli vidět na vlastní oči, jak to v elektroenergetice chodí.

Poslední 3. den jsme začali přednáškou, kterou vystřídal závěrečný test. Test jsme všichni úspěšně napsali. Nakonec jsme měli, poslední zajímavou přednášku s generálním ředitelem Ing. Karlem Kohoutem a finančním ředitelem Bc. Tomášem Murtingerem ČEZ DISTRIBUCE, kterých jsme se mohli na cokoliv zeptat.

Celá akce byla velmi zajímavá a poučná. Tímto děkujeme za možnost zúčastnění se na této skvělé akci.

Matěj Vláčil, E4B

 

 

 

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...