Jaderná maturita Dukovany 2018

Ve dnech 6.6. až 8.6. proběhla v Jaderné elektrárně Dukovany Jaderná maturita 2018, které se zúčastnilo 32 žáků z celé republiky. Naši školu zde zastupovali žáci třídy E3A: já - Šimon Roubal a Radim Fedič.

Na Jadernou maturitu jsme vyrazili o den dříve, a to rychlíkem do Brna a poté do Třebíče. Cesta trvala něco přes 2 hodiny a po příjezdu nás čekala cesta na internát SPŠ Třebíč kde jsme byli ubytováni.

Na program začínající v 8 hodin jsme jezdili podnikovou autobusovou dopravou.

Číst dál ...

Jaderná maturita Temelín 2018

Tento rok jsme byli na jadernou maturitu v Temelíně, konající se v termínu 16. -18. května, vysláni čtyři: Vojtěch Fešar, Petr Chreno, Jan Morys a Tomáš Svierčina (všichni ze třídy E3B). Ubytování bylo zajištěno v ubytovně ČEZu nacházející se v pár kilometrů vzdáleném Týně nad Vltavou. Jelikož program začínal vždy v 8 hodin, vyrazili jsme z Ostravy už 15. května. Cesta byla poměrně zdlouhavá. Nejprve vlakem do Prahy a poté autobusem do Týna nad Vltavou. Dopravu přímo k elektrárně a zpět zajišťovaly pravidelně jezdící autobusy.

Číst dál ...

Exkurze ELCOM, a.s.

Dne 19. 4. 2018 navštívila třída E3A (Aplikace počítačů) firmu ELCOM, a.s. sídlící v Ostravě-Porubě, konkrétně divizi Virtuální instrumentace. Firma se zabývá návrhem a realizací měřicích a testovacích systémů v různých oblastech průmyslu, např. v automobilovém průmyslu, v energetice a dalších.

Číst dál ...

Exkurze „Marlenka“ a „Hyundai“

Studenti třídy E3A se 27.2 2018 zúčastnili exkurze do dvou významných podniků Severomoravského kraje - MARLENKA international s.r.o. ve Frýdku - Místku a Hyundai Motor Czech s.r.o. v Nošovicích.

Návštěva provozu výrobce známých dezertů zahrnovala detailní pohled do historie i současnosti firmy, představení výrobního programu formou malé degustace a samozřejmě také prohlídku samotné výrobní technologie.  

Číst dál ...

Exkurze „JE Dukovany + PVE Dalešice“

Dne 15. 11. 2017 byli žáci tříd E4A a E4B na exkurzi v JE Dukovany, kde navštívili jejich informační centrum a sklad vyhořelého paliva. Dále exkurze pokračovala na PVE Dalešice.

Ing. Pavlová

 

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...