Kdo využije „Šance pro technika?“

SPT 2019 2Na 2denní stáž „Šance pro technika“ přijelo do Jaderné elektrárny Dukovany 15 žáků průmyslových škol z celé ČR. Všichni studují poslední ročník střední školy a brzy se budou rozhodovat „co dál“. Zkušení energetici z jaderné elektrárny se jim pokusili přiblížit reálnou podobu zaměstnání.

První den mladí technici oblékli montérky a vydali se objevovat, jak vypadá práce provozního elektrotechnika. Druhý den si pak vyslechli praktické rady a informace o tom, jak napsat životopis a uspět u výběrového řízení.

Číst dál ...

Exkurze do TE Dětmarovice 2019

detmarovice 2019 3Exkurze žáků třídy E4B elektroenergetiků započala u modelu elektrárny, přemístěného do vstupního vestibulu. Studenti byli před samotným vstupem do výrobního bloku elektrárny seznámeni s hlavními technologickými celky a formou dotazů vtaženi do komunikace s pracovníkem elektrárny zajišťujícím výklad.

Studenti se dozvěděli, že do černého uhlí bývá přimícháno z ekonomických důvodů uhlí hnědé, o tom, jak elektrárna dosahuje snížení emisí a že v důsledku vysoké ceny emisních povolenek se elektrárně nevyplatí v období nízké ceny elektrické energie o víkendu elektřinu vyrábět.

Číst dál ...

Stáž „Distribuční maturita“ 2019

cez distribuce2019 3V rámci vzájemné spolupráce partnerských škol s firmou ČEZ, byli i žáci naší školy přizváni na stáž „Distribuční maturita“, která se tentokrát konala od 25. do 27. září 20219 v Ostravě.

Třídenní program byl určený vybraným studentům, především závěrečných ročníků. Naši školu reprezentovalo pět žáků z elektroenergetické třídy E4B.

Číst dál ...

Stáž „Jaderná maturita“ v Dukovanech

jaderna maturita 2019 1Naše Jaderná maturita v JE Dukovany započala v úterý 21.5. cestou z ostravského Hlavního nádraží do Třebíče. Cesta travala přibližně 2 hodiny. Po příjezdu do Třebíče jsme se ubytovali v internátě Střední průmyslové školy Třebíč.

Dalšího dne ráno jsme jeli autobusem z internátu do JE Dukovany. Stáž jsme započali úvodním videem, kde byla jaderná elektrárna představena. Poté jsme se přesunuli na svačinku 😊 a po ní započaly zajímavé přednášky, pak následovala exkurze po elektrárně, mohli jsme vidět věci a místa, kde se nedostane jen tak někdo.

Číst dál ...

Stáž „Energetická maturita“ v TE Tušimice

energeticka maturita 2019Se svým spolužákem Radimem Doležílkem jsem byl vybrán na stáž Energetická maturita, kterou pořádá skupina ČEZ pro žáky středních škol. Stáž se konala v TE Tušimice v termínu 23. – 26. dubna 2019.

Pokusím se tuto „Maturitu“ zhodnotit co možná nejobjektivněji, co to půjde.

Tato zkušenost nás obohatila o spoustu znalostí, za což můžeme poděkovat řadě skvělých přednášejících. Navíc jsme se koukli do míst, kde není lehké se dostat. Také jsme jeli napříč celou republikou, což by někdo mohl považovat za potíž, ale já mám cestování rád. Žádný luxusní hotel jsme nečekali, ale byli jsme velmi spokojeni! A taky zde jsou finance, celá stáž byla hrazena školou a Skupinou ČEZ, což je třešnička na dortu 😊.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...