Exkurze Marlenka a Hyundai

Dne 12. 2. 2019 si žáci E3A zpříjemnili chladný a větrný zimní den návštěvou dvou beskydských společností – Marlenka international s.r.o. v Lískovci u Frýdku-Místku a Hyundai Motor Czech s.r.o. v Nošovicích.
 Ve společnosti Marlenka se žáci seznámili s historií firmy, kdy během výkladu a sledování videa mohli ochutnat vzorky výrobků včetně kávy. Následně si na prohlídkové trase prohlédli prostory s výrobními linkami např. pro pečení těsta, zdobení, balení hotových výrobků.

 V druhé části exkurze ve společnosti Hyundai mohli nakouknout pod pokličku výroby automobilů, konkrétně modelu Tucson. Po absolvování seznamovacího výkladu obdrželi vybavení pro exkurze – bezpečnostní vesty, brýle, přehrávací zařízení se sluchátky – a nasedli do elektrovláčků, které je provezli po jednotlivých výrobních halách. Navštívili všechny haly kromě lakovny. Seznámili se s výrobou automobilů od počátku – válce plechů – přes lisování, svařování, výrobu převodovek až po finální montáž, kdy z linky sjede hotový automobil.

Obě exkurze vhodně doplnily výuku v předmětech „Automatizace a automatizační technika“ a „Průmyslová informatika“.

Ostrava 13.2.2019                 Ing. Renata Smyčková a Mgr. Lenka Hudecová

Exkurze na Katedře elektroenergetiky na FEI VŠB

exkurze fei 2018V pátek 7.12. byli žáci 2. ročníku Elektrotechniky hosty na Katedře elektroenergetiky FEI VŠB.

Byl pro ně zde připraven program k volbě jejich dalšího zaměření.

Na začátek proběhla přednáška zástupců Skupiny ČEZ Ing. Lucie Urbánkové a Ing. Aleše Veverky. Seznámili žáky s možnými stážemi, exkurzemi a praxí na pracovištích ČEZu, jakožto partnerem naší školy. Nastínili problematiku přenosu elektrické energie a diagnostiky vedení.

Číst dál ...

Exkurze TE Dětmarovice

te detmaroviceDne 8.10. 2018 navštívili studenti E4B elektrárnu v Dětmarovicích. Tato uhelná elektrárna je největší klasická elektrárnou na území Moravskoslezského kraje. Studenti se v ní seznámili s celým proces výroby elektrické energie. Prohlédli si kotelnu, strojovnu, velín, způsoby přípravy vstupních surovin, ale také zařízení pro snižování emisí a seznámili se se způsoby likvidace odpadu.

Číst dál ...

Exkurze Brno 2018

p1070447Ve dnech 2. a 3. října 2018 navštívili vybraní studenti 2. až 4. ročníku Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Na něm si jako každoročně prohlédli expozice českých i zahraničních firem zabývajíci se elektronikou, automatizací a měřící technikou, pohony, hydraulikou, chladicí technikou, energetikou, silnoproudou elektrotechnikou, obráběcí technikou, materiály a komponenty ve strojírenství. Součástí veletrhu byla také historická expozice u příležítosti 60. ročníku tohoto veletrhu.

Číst dál ...

Distribuční maturita 2018 Ostrava

distribucni maturita 2018 3V rámci partnerské spolupráce naší školy se Skupinou ČEZ se pět žáků ze třídy E3B ve dnech 19. - 21. září 2018 účastnili  stáže „Distribuční maturita“. Tři dny měli naplněné přednáškami a exkurzemi na jednotlivých pracovištích Distribuce ČEZ Ostrava, zakončené výstupním znalostním testem.

„Účast na Distribuční maturitě v Ostravě, pořádané Skupinou ČEZ byla pro nás zajímavá a velmi přínosná, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a velmi se nám líbily exkurze do provozu. Organizace stáže byla bez chyby. Děkujeme paní učitelce Ing. Pavlové za možnost účasti na této stáži.“

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...