E3B on the road

marlenka 2020 1V úterý 18. 2. vyrazili žáci E3B na cesty ...

Jejich první zastávka byla v automobilce Hyundai v Nošovicích. Shlédli film o výrobě aut, poté projeli vláčkem prohlídkovou trasu, nakoukli do lisovny, svařovny, na finální montáž a převodovkárnu. Druhá zastávka byla ve výrobně medových dortů „Marlence“. Během prohlídky byli seznámení s historií a vývojem společnosti a ochutnali široké spektrum výrobků.

Žáci mohli porovnat různé typy robotů a automatů ve dvou rozdílných provozech.

 

 

Číst dál ...

Exkurze Marlenka a Hyundai 2020

exkurze hyundai 2020Dne 4. 2. 2020 se třída E3A zúčastnila exkurze do firem Hyundai a Marlenka.

Na začátku exkurze třída v informačním centru firmy Hyundai zhlédla film o firmě zaměřený především na představení současnosti a vizí do budoucna. 

Následně proběhla poutavá exkurze ve výrobních halách firmy. Studenti ocenili nejen projížďku el. vláčkem ve výrobních prostorách, ale i možnost zodpovězení následných dotazů.

Číst dál ...

JE Dukovany a PVE Dalešice 2020

exkurze dukovany 202023. 1. 2020 žáci tříd E3A, E3B, zaměření Elektroenergetika, absolvovali exkurzi v JE Dukovany a PVE Dalešice.

Exkurze započala v informačním centru JE Dukovany předáním základních organizačních pokynů a promítnutím krátkého instruktážního filmu o JE Dukovany popisujícím její základní funkci a vysvětlující jadernou reakci probíhající v aktivní zóně jaderného reaktoru a funkci jednotlivých součástí reaktoru a následně celého primárního, sekundárního i terciárního okruhu JE.

Číst dál ...

Exkurze „Katedra telekomunikační techniky“ 2020

vsb telekomunikace 2020 1Dne 23. 1. 2020 zavítali již tradičně naši žáci 4. ročníků na VŠB FEI, Katedru telekomunikační techniky.

Po úvodním slově došlo na představení možnosti studia na této katedře. V krátkosti se žáci dověděli něco o optice, optických vláknech a kyberprostoru. Poté se žáci rozdělili do skupin a postupně absolvovali exkurzi a praktické ukázky v odborných laboratořích.

Číst dál ...

Kdo využije „Šance pro technika?“

SPT 2019 2Na 2denní stáž „Šance pro technika“ přijelo do Jaderné elektrárny Dukovany 15 žáků průmyslových škol z celé ČR. Všichni studují poslední ročník střední školy a brzy se budou rozhodovat „co dál“. Zkušení energetici z jaderné elektrárny se jim pokusili přiblížit reálnou podobu zaměstnání.

První den mladí technici oblékli montérky a vydali se objevovat, jak vypadá práce provozního elektrotechnika. Druhý den si pak vyslechli praktické rady a informace o tom, jak napsat životopis a uspět u výběrového řízení.

Číst dál ...

Exkurze do TE Dětmarovice 2019

detmarovice 2019 3Exkurze žáků třídy E4B elektroenergetiků započala u modelu elektrárny, přemístěného do vstupního vestibulu. Studenti byli před samotným vstupem do výrobního bloku elektrárny seznámeni s hlavními technologickými celky a formou dotazů vtaženi do komunikace s pracovníkem elektrárny zajišťujícím výklad.

Studenti se dozvěděli, že do černého uhlí bývá přimícháno z ekonomických důvodů uhlí hnědé, o tom, jak elektrárna dosahuje snížení emisí a že v důsledku vysoké ceny emisních povolenek se elektrárně nevyplatí v období nízké ceny elektrické energie o víkendu elektřinu vyrábět.

Číst dál ...

Stáž „Distribuční maturita“ 2019

cez distribuce2019 3V rámci vzájemné spolupráce partnerských škol s firmou ČEZ, byli i žáci naší školy přizváni na stáž „Distribuční maturita“, která se tentokrát konala od 25. do 27. září 20219 v Ostravě.

Třídenní program byl určený vybraným studentům, především závěrečných ročníků. Naši školu reprezentovalo pět žáků z elektroenergetické třídy E4B.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...