Přednáška ČEPS „Diagnostika vedení“

prednaska ceps 2020V rámci spolupráce s partnerem školy a pro doplnění učiva z oblasti elektroenergetiky a elektrických strojů byla pro žáky třídy E3A a E3B zajištěna přednáška z oblasti diagnostiky vedení a transformátorů.

Přednáška proběhla ve čtvrtek 6. 2. 2020, přednášející byl Ing. Aleš Veverka, pracovník ČEPSu. Žáci byli seznámeni s diagnostickými metodami a na praktických příkladech uvedeni do běžné praxe.

Číst dál ...

Spolupráce s armádou ČR

spolupravce s armadou 2019 2Prezentace 532. praporu elektronického boje Opava

Dne 18. 11. proběhla návštěva zástupců Armády ČR z 532. praporu elektronického boje se sídlem v Opavě. Vojáci představili svoji jednotku zaměřenou na elektronický boj včetně dokumentace ze zahraničních misí, kterých se účastnili.

Číst dál ...

Energetická gramotnost

energeticka gramotnostEnergetická gramotnost je aktuální témata, proto vznikl vzdělávací projekt za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu, Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB v Ostravě, Fakulty elektrotechnicky a komunikačních technologií VUT v Brně a společnosti ČEPS (http://www.energeticka-gramotnost.cz/).

Číst dál ...

Přednáška „Svět (a) energie“

svet energie 2019Dne 17. 4. 2019 se žáci třídy E3B zúčastnili přednášky s besedou na téma Svět a energie, která se konala na VŠB TUO. Přednášku vedla Ing. Dana Drábová, Ph.D, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Obsahem přednášky s prezentací byl vývoj výroby a spotřeby energie od počátků lidstva až po současnost a porovnání jednotlivých zdrojů energie z různých hledisek. V závěru přednášky Ing. Drábová nastínila možnosti získávání energie v budoucích letech s ohledem na její vzrůstající spotřebu.

Číst dál ...

Přijímací pohovory nanečisto

pohovory kvados 2019 231. ledna 2019 se 15 studentů 4. ročníků zúčastnilo ve Školním informačním centru naší školy akce „Přijímací pohovory nanečisto“, kterou pro naši školu zorganizovaly pracovnice personálního oddělení společnosti KVADOS, a. s., Bc. Petra Bezděková a Petra Sýkorová.

Číst dál ...

Přednáška „Diagnostika vedení“

diagnostika 2019V rámci spolupráce se Skupinou ČEZ a pro doplnění učiva z oblasti elektroenergetiky a elektrických strojů byla pro žáky třídy E3B zajištěna přednáška z oblasti diagnostiky vedení a transformátorů. Přednáška proběhla ve čtvrtek 24.1. 2019, přednášející byl Ing. Aleš Veverka, pracovník ČEZ Distribuce a.s. Ostrava. Žáci byli seznámeni s diagnostickými metodami a na praktických příkladech uvedeni do běžné praxe.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...