Přednáška „Výstavba JE v ČR“

prednaska vystavba je 2018Dne 11.12. 2018 se žáci energetické třídy E3B z naší školy účastnili v aule VŠB přednášky Ing. Petra Závodského, ředitele útvaru výstavba JE, ČEZ, a.s. na téma „Příprava výstavby NJZ“. Přednáška vhodně doplňuje ŠVP školy v předmětu elektroenergetika.

Kromě již zmíněného tématu dostali posluchači z řad žáků SŠ a studentů VŠ informace ke stážím a exkurzím na pracovištích Skupiny ČEZ.

Číst dál ...

Přednáška firmy StoraEnso

storaenso prednaska 2018Ve středu 5. prosince proběhla na naši škole přednáška zástupců firmy StoraEnso na téma DevOps – Continuous Deliver. Studenti 3. ročníku oboru Informační technologie, tak měli možnost se seznámit s nástroji, které firma využíva při vývoji svých aplikací. Část přednášky proběhla v anglickém jazyce.

U studentů měla přednáška velmi kladný ohlas a někteří ze studentů se zajímali o možnostech absolvovat praxi v této firmě.

Číst dál ...

Prezentace firmy “SÚRAO“

prednaska surao 2018V pátek 30. 11. 2018 navštívil naši školu pan Jan Karlovský ze společnosti SÚRAO (Správa úložišť radioaktivního odpadu).

V energetických třídách E3B a E4B proběhla prezentace této firmy oživená krátkými pokusy. Byla nastíněna problematika radioaktivního záření, zajištění přípravy, výstavby, uvádění do provozu a následné uzavření úložišť radioaktivního odpadu a taky monitorování jejich vlivu na okolí.

Číst dál ...

Ve světě koleček a křížků

piskovorky 2018 2Každoroční turnaje v pIšQworkách se na naší škole staly již tradicí. Ani letos jsme nezůstali pozadu a ze školního kola, které se konalo ve středu 21. listopadu, jsme sestavili tři týmy hráčů, kteří naší školu reprezentovali v kole oblastním. Toto kolo se konalo o den později v aule školy, kde jsme přivítali i týmy z jiných škol.

Číst dál ...

Přednáška Ekonomická gramotnost

financni gramotnost unicorn 2018V pátek 16.11. ve spolupráci s Unicorn College proběhla přednáška na téma finanční gramotnosti. Přednáška byla určena všem žákům 4. ročníku.

Bylo nahlédnuto pod pokličku financí. Jaká je funkční a finanční gramotnost v současném světě? Jak obstát na současném finančním trhu i v životě vůbec? Co bychom měli vědět a znát, abychom rozuměli současnosti? To byly základní otázky, na které odpovídal proděkan Unicorn College Dr. Jindřich Nový, Ph.D.

Ing. Pavlová

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...