Setkání žáků se zástupci Univerzity obrany v Brně a Krajského vojenského velitelství

setkani zaku se zastupci uo 2019 2Dne 12. 3. se v rámci spolupráce a sbližování Armády ČR s veřejností uskutečnilo setkání žáků školy a zástupci Armády ČR. Smyslem bylo bližší seznámení se současnou činností AČR a také možnostmi uplatnění absolventů školy, včetně představení možností studia na Univerzitě obrany v Brně. 

V prostředí auly školy se postupně představili zástupci Fakulty vojenských technologií se zaměřením na studijní obory v rámci Katedry komunikačních technologií, elektronického boje a radiolokace.

Číst dál ...

Zájezd do Osvětimi

20190107 1241577. ledna 2019 48 žáků naší školy v doprovodu Mgr. Hudecové a Gibalové navštívilo Památník holocaustu v Osvětimi.

Mrazivé počasí (-9 st.) navodilo autentickou atmosféru a při prohlídce Auschwitz i Birkenau se mnozí neubránili myšlenkám, jak v takových podmínkách vůbec někdo z vězňů mohl přežít. Společně jsme uctili památku všech umučených a na několik hodin jsme se vrátili do temné historie 20. stol.

Číst dál ...

Osudové osmičky

V polovině dubna se pět žáků naší školy školy:  R. Čechmánek, V. Gala, Fr. Kaštovský, Š. Mikulenka a D. Štalzer zúčastnili dějepisné vzdělávací akce "Osudové osmičky" pořádané Parlamentem dětí a mládeže města Ostravy
ve vzdělávacím centru PANT.

Exkurze do Osvětimi 2018

exkurze osvetim 129. ledna 2018 téměř tři desítky žáků 1. a 2. ročníků naší školy navštívilo Památník holocaustu v Osvětimi a Březince. V průběhu šestihodinové prohlídky jsme prošli areálem koncentračního tábora a prohlédli si expozici věnovanou obětem.

Číst dál ...

Vyhledat...