SPŠei na Dni s překladem 2019

den s prekladem 2019 3V úterý 12. března se v aule Ostravské univerzity konala série přednášek „Den s překladem 2019“, což bylo vyvrcholení již 14. ročníku celostátní překladatelské soutěže pro studenty vysokých a nově i středních škol. Na akci samozřejmě nechyběli zástupci z naší školy, a to soutěžící Lukáš Polka, který si odnesl diplom za první místo v kategorii překladů z anglického jazyka, a Jan Axman, jenž byl oceněn za velmi zdařilý překlad v téže kategorii.

Celé dopoledne se následně neslo v duchu přednášek o nejrůznějších překladatelských úskalích. Ukázalo se, že současná překladatelská praxe výrazně zasahuje i do „našeho“ oboru informačních technologií, jak nám během své prezentace dokázal překladatel Miroslav Pošta, který se bez rozličných editorů, databází a jiných nástrojů neobejde nejen při překládání titulků filmů a seriálů.

Děkujeme Ostravské univerzitě za otevření soutěže i středoškolákům a blahopřejeme Lukášovi i Honzovi za kvalitně odvedenou práci, jíž věnovali svůj volný čas i v náročném maturitním ročníku.

Mgr. Adam Obajtek
vyučující anglického jazyka

Vyhledat...