Diplomaté USA na SPŠei Ostrava

Úkolů mají diplomaté několik. Především v zahraničí reprezentují svou zemi a její vládu, pomáhají krajanům žijícím v cizích zemích, ale také šíří povědomí o reáliích, kultuře a životě ve své vlasti.

Posledního úkolu se v úterý 20. března 2018 zhostili tři diplomaté z Velvyslanectví USA v Praze, kteří navštívili naši školu a před studenty třetího ročníku oboru IT vystoupili s přednáškou o česko-amerických vztazích, systému lékařské péče v USA a dalších tématech. Když se však v závěru přednášky rozjela debata o americkém rapu a hip-hopu, bylo nám všem jasné, že pod pojmem „diplomat“ si rozhodně nelze představit pouze důstojně vzhlížejícího pána ve strohém obleku. Ani jeden z hostů nepostrádal smysl pro humor a celá akce se tak nesla v přátelském duchu a nabyla lidských rozměrů.

Koneckonců, proč by ne? Vždyť letos vedle 100letého výročí založení Československa slavíme rovněž 100 let vzájemných diplomatických styků s USA.

Děkujeme paní Ruthanne R. Taylor, pánům Anthonymu M. Jonesovi a Toddovi A. Wilderovi za to, že nás poctili svou návštěvou a obohatili množstvím zajímavých informací. Poděkování patří také paní Martině Němcové a Anetě Rudolfové z Amerického centra v Praze, které nám poskytlo zajímavé materiály pro výuku reálií USA. Posíláme pozdrav celému týmu velvyslanectví a Amerického centra a věříme, že Vaše návštěva u nás nebyla poslední.

Adam Obajtek

 

Vyhledat...