Olympiáda z ANJ - školní kolo

olympiada anj 2020 4Dne 28. ledna 2020 se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády z anglického jazyka. Vítězem soutěže se stal Václav Kuboň z I2C, který tímto postupuje do okresního kola. Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony.

Číst dál ...

Zájezd do severní Anglie a oblasti Lake District

Komise cizích jazyků pořádá zájezd do severní Anglie a oblasti Lake District - poznávání, lehká turistika.
  • Termín: 25. 9. 2020 - 3. 10. 2020
  • Cena: 12 600,-
  • Určeno pro všechny žáka 1. - 3. ročníku
Přihlášky u Ing. Martinákové a ing. Lukášové v kabinetu B512

Číst dál ...

SPŠei na Dni s překladem 2019

den s prekladem 2019 3V úterý 12. března se v aule Ostravské univerzity konala série přednášek „Den s překladem 2019“, což bylo vyvrcholení již 14. ročníku celostátní překladatelské soutěže pro studenty vysokých a nově i středních škol. Na akci samozřejmě nechyběli zástupci z naší školy, a to soutěžící Lukáš Polka, který si odnesl diplom za první místo v kategorii překladů z anglického jazyka, a Jan Axman, jenž byl oceněn za velmi zdařilý překlad v téže kategorii.

Číst dál ...

Úspěch v překladatelské soutěži

Ostravská univerzita již tradičně několik let pořádá celostátní překladatelskou soutěž pro studenty vysokých škol, v níž jsou přeložené texty hodnoceny odbornou komisí. Letos byla v rámci soutěže nově vytvořena i kategorie pro studenty středních škol, kteří měli za úkol přeložit do českého jazyka jeden ze dvou nabízených neliterárních textů. V kategorii překladů z anglického jazyka uspěl náš student Lukáš Polka z I4A, který se v konkurenci 46 překladů nejen z Moravskoslezského, ale i Zlínského či Středočeského kraje umístil na prvním místě.

Číst dál ...

Školní kolo Olympiády z ANJ 2019

ang olymp 2019 1Dne 19. února 2019 se na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády z anglického jazyka.

Vítězem soutěže se stal Adam Krajčovič z I1C, který tímto postupuje do krajského kola.

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony.

Speakers' Bureau program aneb Diplomaté ve školách

diplomate 2018 3Ve čtvrtek 6. prosince 2018 naši školu navštívili dva významní hosté - pan Adam Colvin z konzulárního oddělení Velvyslanectví USA v Praze a jeho kolegyně z ambasády, paní Ludmila Lebedová.
Až na pár výjimek, kdy nás pan Colvin ohromil svou znalostí českého jazyka, byla beseda vedena výhradně v anglickém jazyce a jejími režiséry byli naši studenti, kteří pokládali jednu otázku za druhou.

Číst dál ...

Další články...

Vyhledat...