Diplomaté USA na SPŠei Ostrava

diplomate usa na spsei 3Úkolů mají diplomaté několik. Především v zahraničí reprezentují svou zemi a její vládu, pomáhají krajanům žijícím v cizích zemích, ale také šíří povědomí o reáliích, kultuře a životě ve své vlasti.

Posledního úkolu se v úterý 20. března 2018 zhostili tři diplomaté z Velvyslanectví USA v Praze, kteří navštívili naši školu a před studenty třetího ročníku oboru IT vystoupili s přednáškou o česko-amerických vztazích, systému lékařské péče v USA a dalších tématech. Když se však v závěru přednášky rozjela debata o americkém rapu a hip-hopu, bylo nám všem jasné, že pod pojmem „diplomat“ si rozhodně nelze představit pouze důstojně vzhlížejícího pána ve strohém obleku. Ani jeden z hostů nepostrádal smysl pro humor a celá akce se tak nesla v přátelském duchu a nabyla lidských rozměrů.

Číst dál ...

Úspěch v olympiádě z anglického jazyka

 

Diplom AJDne 12. 2. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v olympiádě v jazyce anglickém. Naši školu reprezentoval Jan Hanzelka, žák třídy I3C a v soutěži obsadil krásné 2. místo.

Blahopřejeme.

Ing. Hana Lukášová

 

Školní kolo Olympiády z ANJ

anj kolni olympiada 2018 4Dne 16. ledna 2018 se na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády z anglického jazyka.

Vítězem soutěže se stal Jan Hanzelka z I3C, který tímto postupuje do okresního kola.

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony.

Číst dál ...

Návštěva z Litvy

Návštěva z Litvy

Dne 20. března 2017 navštívila naši školu v rámci projektu Erasmus + skupina devíti studentů z Litvy. Po krátkém úvodu následovala beseda se studenty a komentovaná prohlídka naší školy. Společně strávené dopoledne bylo přínosem z hlediska technického srovnání škol i kulturního obohacení.

Ing. Hana Lukášová

Školní kolo Olympiády z ANJ

anj olympiada 2017 4Dne 24. ledna 2017 se na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády z anglického jazyka.

Vítězem soutěže se stal Daniel Zvir, který tímto postupuje do okresního kola.

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony.

Číst dál ...

Další články...

Vyhledat...