• Žákům
  • Galerie Kratochvíle

Vánoční koncert 2017

 DSC 2916Vánoce jsou snad nejkrásnější svátek v roce. Oslava narození Ježíška, nahrazující pohanské zvyky zimního slunovratu. Vánoce, to jsou jedinečné okamžiky, které tkví v maličkostech. Padající sněhové vločky za oknem, rodinná setkávání, vůně pečeného cukroví a kouzelný hřejivý domov. A i když to letos vypadá, že se u nás sněhových vloček v zimním období nedočkáme, můžeme si i tak vychutnávat kouzelnou atmosféru.

Číst dál ...

Dívej se kolem sebe 2017-2018

Vernisáž 12.12.2017 044 kopie Dívej se kolem sebe aneb Kde a jak se žije

V úterý 12. prosince 2017 se v galerii Kratochvíle konala vernisáž s názvem „Dívej se  kolem sebe aneb Kde a jak se žije“. Jako každý rok byly i letos vyhlášeny výsledky fotografické soutěže, na návštěvníky čekal také kulturní program.

Na úvod vystoupili dva hudebníci, Daniel Janec a Vojta Divinec. Oba žáci jsou nejen velká opora jejich paní učitelky třídní - jedná se o předsedu a místopředsedu třídy I2C, ale také muzikálně nadaní studenti. Zahráli na kytaru a zazpívali dvě skladby: Cigarette Daydreams od Cage The Elephant a Hero Of War od Rise Against. Daniel s Vojtou nejdříve  skromně konstatovali, že se jedná o vůbec jejich první veřejné vystoupení před publikem, poprosili proto o shovívavost a pak velmi pěkně zazpívali obě písně.

Poté zpříjemnily vernisáž Victoria Mičková a Jana Fojtíková, které jsou spolu s dalšími několika novými studentkami 1. ročníků velkou posilou pro galerii Kratochvíle. Studentky přečetly básně Daniela Bernátka, který na výstavě prezentoval nejen fotografie přírody, ale také básně na motivy těchto fotografií.

Číst dál ...

Portrét 2017 - výstava fotografií

Dne 4. dubna 2017 se konala v galerii Kratochvíle vernisáž výstavy, jejímž ústředním tématem byl fotoportrét. Jednalo se o VIX. ročník fotografické soutěže ve spolupráci s Matičním gymnáziem. Celou akci zorganizovali profesoři gymnázia, Mgr. Alena Tesařová a Ing. Adam Dragon. Vernisáž přišli podpořit také vedení Matičního gymnázia, ředitel Mgr. Ladislav Vasevič a zástupkyně ředitele Ing. Hana Dobešová, a ředitel Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky Ing. Jaroslav Král. Pro všechny přítomné připravili nadaní studenti gymnázia hudební program pod vedením Mgr. Markéty Šňupárkové.

Číst dál ...

Skot-Land 2016

V úterý 15. 11. 2016 se účastníci letošního zájezdu do Skotska znovu společně sešli v galerii Kratochvíle na vernisáži výstavy s názvem „Skot Land“. Společně jsme si oživili vzpomínky na chvíle strávené v této kouzelné zádumčivé zemi.

Autoři vítězných fotografií v jednotlivých kategoriích – Edinburgh, Highlands, Isle of Skye, Loch Ness a historie – obdrželi odměny – rámečky na fotografie; celkový vítěz Filip Šrubař získal poukaz na fotoobraz.

Součástí bohatého programu bylo vystoupení Lukáše Sýkory z E3B, mistra republiky v electric boogie, a promítání dokumentu „SCOT LAND“ Lucie Martinákové.

Na všechny účastníky, fotografy i návštěvníky čekalo u baru bohaté domácí pohoštění. Účast byla velmi hojná.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě výstavy podíleli.

Renáta Martináková, Mária Sčasná a Alena Pečtová

Dívej se kolem sebe 2017

Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije

Ve středu 8. 2. 2017 se ve Školním informačním centru v galerii Kratochvíle uskutečnila vernisáž s názvem „Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije“, na které byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže.

Pro návštěvníky byl připraven také hudební program: Přemysl Ševčík, student 3. ročníku, vystoupil s klavírní skladbou Piráti z Karibiku od Hanse Zimmera. Daniel Kučera, student 2. ročníku, který se prezentoval na vernisáži v galerii Kratochvíle již několikrát, zahrál na saxofon skladbu Groove It od Jamese Raye.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...