• Žákům
  • Galerie Kratochvíle

Vánoční koncert 2017

 

DSC 2916Vánoční koncert

Vánoce jsou snad nejkrásnější svátek v roce. Oslava narození Ježíška, nahrazující pohanské zvyky zimního slunovratu. Vánoce, to jsou jedinečné okamžiky, které tkví v maličkostech. Padající sněhové vločky za oknem, rodinná setkávání, vůně pečeného cukroví a kouzelný hřejivý domov. A i když to letos vypadá, že se u nás sněhových vloček v zimním období nedočkáme, můžeme si i tak vychutnávat kouzelnou atmosféru.

 

V galerii Kratochvíle se dva dny před Štědrým dnem uskutečnil VÁNOČNÍ KONCERT. Vánoce jsou svátkem pohody, klidu, lásky, přátelství, tolerance a vůbec všech pozitivních lidských vlastností. A tak se i naši studenti, milovníci hudby, muzikanti a také učitelé sešli v prostorách Školního informačního centra, aby si společně zazpívali a zahráli krásné vánoční melodie českých i anglických skladeb a písní. Zaznělo i několik optimistických skladeb bez vánoční tématiky. Žáci hráli na různé hudební nástroje, posluchači se mohli zaposlouchat do tónů elektrické kytary, ukulele, akustické kytary, klavíru a elektrického piana. Studentky nazdobily mísy s výborných cukrovím, masovými dobrotami, také se podával vánoční čaj a káva.

Program:

Happy Christmas - John Lennon
Last Christmas - George Michael 
Jingle Bells - James Lord Pierpont
Silent Night
Pro Elišku – L. van Beethoven
Půlnoční - Václav Neckář
Slavíci z Madridu
Půjdem spolu do Betléma
Bláznova ukolébavka
Tichá noc
Dej Bůh štěstí
Narodil se Kristus pán
Nesem Vám noviny
Rolničky
Vánoce přicházejí

Organizátoři akce: Maria Sčasná, Mgr. Lenka Drahošová, Ing. Hana Lukášová, Ing. Renata Martináková, Ing. Lenka Závodná

Dívej se kolem sebe 2017-2018

Vernisáž 12.12.2017 044 kopie Dívej se kolem sebe aneb Kde a jak se žije

V úterý 12. prosince 2017 se v galerii Kratochvíle konala vernisáž s názvem „Dívej se  kolem sebe aneb Kde a jak se žije“. Jako každý rok byly i letos vyhlášeny výsledky fotografické soutěže, na návštěvníky čekal také kulturní program.

Na úvod vystoupili dva hudebníci, Daniel Janec a Vojta Divinec. Oba žáci jsou nejen velká opora jejich paní učitelky třídní - jedná se o předsedu a místopředsedu třídy I2C, ale také muzikálně nadaní studenti. Zahráli na kytaru a zazpívali dvě skladby: Cigarette Daydreams od Cage The Elephant a Hero Of War od Rise Against. Daniel s Vojtou nejdříve  skromně konstatovali, že se jedná o vůbec jejich první veřejné vystoupení před publikem, poprosili proto o shovívavost a pak velmi pěkně zazpívali obě písně.

Poté zpříjemnily vernisáž Victoria Mičková a Jana Fojtíková, které jsou spolu s dalšími několika novými studentkami 1. ročníků velkou posilou pro galerii Kratochvíle. Studentky přečetly básně Daniela Bernátka, který na výstavě prezentoval nejen fotografie přírody, ale také básně na motivy těchto fotografií.

Číst dál ...

První dojmy z nové školy 2017

DSC 0028 v1

Dne 23. 10. 2017 se uskutečnila v galerii Kratochvíle vernisáž s názvem První dojmy z nové školy.

Prvním ročníkem, vstupem na střední školu, začíná pro každou dívku či chlapce nová životní etapa.  Seznamuje se s novými spolužáky, s učiteli, s novým prostředím. O svých pocitech se studenti rozepsali ve slohové práci na stejné téma, tedy První dojmy z nové školy.

Číst dál ...

Portrét 2017 - výstava fotografií

Dne 4. dubna 2017 se konala v galerii Kratochvíle vernisáž výstavy, jejímž ústředním tématem byl fotoportrét. Jednalo se o VIX. ročník fotografické soutěže ve spolupráci s Matičním gymnáziem. Celou akci zorganizovali profesoři gymnázia, Mgr. Alena Tesařová a Ing. Adam Dragon. Vernisáž přišli podpořit také vedení Matičního gymnázia, ředitel Mgr. Ladislav Vasevič a zástupkyně ředitele Ing. Hana Dobešová, a ředitel Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky Ing. Jaroslav Král. Pro všechny přítomné připravili nadaní studenti gymnázia hudební program pod vedením Mgr. Markéty Šňupárkové.

Číst dál ...

Skot-Land 2016

V úterý 15. 11. 2016 se účastníci letošního zájezdu do Skotska znovu společně sešli v galerii Kratochvíle na vernisáži výstavy s názvem „Skot Land“. Společně jsme si oživili vzpomínky na chvíle strávené v této kouzelné zádumčivé zemi.

Autoři vítězných fotografií v jednotlivých kategoriích – Edinburgh, Highlands, Isle of Skye, Loch Ness a historie – obdrželi odměny – rámečky na fotografie; celkový vítěz Filip Šrubař získal poukaz na fotoobraz.

Součástí bohatého programu bylo vystoupení Lukáše Sýkory z E3B, mistra republiky v electric boogie, a promítání dokumentu „SCOT LAND“ Lucie Martinákové.

Na všechny účastníky, fotografy i návštěvníky čekalo u baru bohaté domácí pohoštění. Účast byla velmi hojná.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě výstavy podíleli.

Renáta Martináková, Mária Sčasná a Alena Pečtová

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...