• Projekty
  • EU peníze SŠ

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Od 1. 09. 2012 do 31. 08. 2014 je na naší škole realizován projekt OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost s názvem Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT s číslem CZ.1.07/1.5.00/34.1068.

penize-skolam

Základní informace

Zlepšení výuky v oblastech ICT bude dosaženo tvorbou a následným používáním nových metodických pomůcek a učebních materiálů.

Cíle realizace klíčové aktivity

Cílem aktivity je zkvalitnění vlastní výuky prostřednictvím metod a forem, které využívají digitální technologie. Podporovány jsou takové aktivity, které zvyšují dynamiku, originalitu, názornost, interakci mezi pedagogem a žákem, které směřují ke zvýšení motivace žáků a ke zlepšení studijních výsledků. Podporovány jsou aktivity, které umožňují následné zveřejnění zkušeností a vzniklých materiálů a jejich sdílení s pedagogickou veřejností.

Popis realizace klíčové aktivity

Realizace klíčové aktivity zahrnuje vytvoření DUM pro vybrané tematické oblasti podle volby školy, jejich pilotáž, ověření a zajištění sdílení zkušeností získaných z takto ověřených modulů za podmínek daných autorským zákonem. Pro zkvalitňování vyučovacího procesu budou souběžně zajištěny i technické a materiální podmínky pro tvorbu a praktické nasazení DUM při výuce.

Výstup klíčové aktivity:

3 sady vzdělávacích materiálů pro tři tematické oblasti. V každé sadě musí být vytvořeno min. 20 DUM, které jsou následně pilotně ověřeny v rámci běžné výuky a zveřejněny na veřejně dostupném portálu. Projektu se přímo zúčastní cca 599 studentů 3 studijních oborů a 13 učitelů. Avšak dosah klíčových aktivit bude podstatně větší, protože vznikne a prakticky se ověří 36 sad vzdělávacích materiálů, jež budou neomezeně využívány nejen při vzdělávání studentů příslušných oborů, ale i cizích jazyků a ICT technologií. Veškeré vzniklé materiály budou bez problémů použitelné v budoucnu pro výsledky vzdělávání ŠVP.

Seznam a četnost použitých šablon:

Šablona Název Četnost
III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT 12
II/5 Jazykový kurz pro učitele cizího jazyka v zahraničí 6

Konkrétní využití projektových závěrů

Vytvořené materiály budou přístupné všem učitelům školy (cca 60 pedagogů) a bude z nich možno čerpat podněty a pomůcky v listinné i elektronické formě.

Konečný výsledek projektu

Škola si jako konečný výsledek projektu stanovuje zdárné uplatnění absolventů při studiu na vysokých školách či na trhu práce.

Mgr. Silvie Holá
Koordinátor / Administrátor projektu
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...