Krajské kolo SOČ -39. ročník

Krajská přehlídka SOČ

se konala ve čtvrtek 11.5.2017 na půdě VŠB-TU v Ostravě-Porubě.  Naši studenti (Radim Fedič, Kamil Bančík, Michal Žůrek a Martin Fabík) letos bohužel na medaile nedosáhli a do celostátního kola tedy žádný z nich nepostupuje. Vítězná práce v oboru č. 10 (Prototypovací dron Ikarus) byla vytvořena na SPŠaOA v Bruntále, stříbrná medaile putuje na SPSŠaU do Opavy (Bezklíčové ovládání a zabezpečení automobilu) a bronz získal RLC metr (GaSPŠEIFrenštát pod Radhoštěm). V oboru č.  18 zvítězil student Mendelova Gymnázia v Opavě s prací nazvanou Aplikace pro zobrazení medicínských dat, 2. místo vybojoval Bruntál (Simulátor autoškoly) a 3. místo obsadil Frenštát pod Radhoštěm. V obou oborech si 3-členná komise (Ing. Hvizdák, p. Koštál, Ing. Vdovičík) vybírala z 9 prací.

Soutěžící určitě zaslouží poděkování za odvedenou práci a snahu obstát v nelehké konkurenci. Věřím, že Ti, kteří budou na naší škole pokračovat ve studiu i v příštím roce, využijí načerpané zkušenosti, opět se do soutěže zapojí a pokusí se proasadit.

15. 5. 2017, K.G.

Okresní kolo SOČ ve školním roce 2016-2017

Okresní přehlídka středoškolské odborné činnosti proběhla 25.4.2017 v Ostravě-Zábřehu na SPŠ stavební a SPŠ chemické. V technických oborech soutěžilo pouze 6 studentů ve třech oborech - elektrotechnika, informatika a stavebnictví (o účast v oborech humanitních a přírodovědných byl zájem vyšší). Práce v jednotlivých oborech měli velmi podobnou úroveň a komise neměla snadný úkol při výběru 1. a 2. místa. Všechny práce byly doporučeny k postupu do vyššího kola soutěže. Žáci naší školy se tedy opět sejdou ve stejném složení na VŠB v Ostravě (11.5.2017): Radim Fedič (postupuje z 1. místa v oboru elektrotechnika), Kamil Bančík (postupuje z 2. místa v oboru elektrotechnika), Michal Žůrek (postupuje z 1. místa v oboru informatika) , Martin Fabík (postupuje z 2. místa v oboru informatika).

K.G.

 

Školní kolo SOČ - 39. ročník

Školni přehlídka středoškolské odborné činnosti se konala 23.3.2017 ve školním informačním centru a byla zahájena ukázkou jízdy solárních vozítek, které byly vyrobeny díky finanční podpoře spolku Proxima Ostrava. Tato organizace prostředníctvím paní Mgr. Ivany Češkové, která se jako významný host přišla na soutěž podívat, poskytla finance i na dvě soutěžní práce (Mlžná komora a Ekvalizér). Kromě vedení školy, letos sledoval prezentace studentů i člen Rady rodičů p. Charvát. Z fondu Rady rodičů byly pořízeny knižní odměny pro účastníky soutěže. Soutěže se v tomto roce zúčastnilo 10 žáků se 7 pracemi ve třech oborech.

Výsledné pořadí:

Číst dál ...

Seminář pro "sočkaře"

V letošním školním roce proběhne dle zveřejněného harmonogramu (viz. aktivity/soč na našem webu nebo www.soc.cz) již 39. ročník Středoškolské odborné činnosti. V rámci přípravy na tvorbu práce je možné absolvovat 3-denní seminář, který si klade za cíl naučit studenty, jak vybrat a co nejvíce upřesnit téma práce, jak má vypadat práce SOČ, jaké musí splňovat formální náležitosti (včetně stále špatně dělaných citací). V rámci praktických workshopů lektorky trénují základy veřejného vystupování a proberou psychologické aspekty tvorby práce. Další informace najdete na následujících řádcích:

Číst dál ...

Celostátní kolo SOČ

O víkendu 17. až 19. června byl celostátní přehlídkou završen 38. ročník SOČ.  O dobré umístění zde usiloval Lukáš Kořínek (žák letos maturujícího ročníku v oboru IT), který byl nakonec jediným zástupcem naší školy (po licitaci nepostoupili žáci s prací LED Matrix).

V silné konkurenci 15 soutěžících Lukáš obsadil pěkné 8. místo.

Děkujeme za reprezentaci a dofáme, že ani v příštím roce nebude nouze o talentované a aktivní studenty, stejně zapálené pro svůj obor.

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...