Exkurze „Marlenka“ a „Hyundai“

marlenka hyundai 2018 1Studenti třídy E3A se 27.2 2018 zúčastnili exkurze do dvou významných podniků Severomoravského kraje - MARLENKA international s.r.o. ve Frýdku - Místku a Hyundai Motor Czech s.r.o. v Nošovicích.

Návštěva provozu výrobce známých dezertů zahrnovala detailní pohled do historie i současnosti firmy, představení výrobního programu formou malé degustace a samozřejmě také prohlídku samotné výrobní technologie.  

Číst dál ...

Exkurze do TE Dětmarovice

Exkurze započala u modelu elektrárny. Studenti byli před samotným vstupem do výrobního bloku elektrárny seznámeni s hlavními technologickými celky a formou dotazů vtaženi do komunikace s pracovníkem elektrárny zajišťujícím výklad.

Číst dál ...

Energetická maturita 2017, TE Tušimice

Bylo nám umožněno navštívit uhelnou elektrárnu Tušimice během programu Energetická maturita, která se konala od 25.4 do 28.4 2017.

Během těchto dnů nám bylo vysvětleno, jak elektrárna funguje. Byly pro nás připraveny prohlídky elektrárny, přednášky zahrnující proces výroby elektřiny, či exkurze do nedaleké rozvodny Výškov. K vidění bylo mnoho. Největší však zážitky byly: prohlídka do vnitřku chladící věže, strojovny nebo hasičské stanice. Průvodce nám naší prohlídku zpříjemnil i několika vtipy či zajímavými příběhy. Tento zážitek můžeme doporučit i ostatním studentům, protože se z cela ponoříte do provozu elektrárny a uvidíte to, co jiní nevidí. Poznáte nové věci a mnohé se přiučíte.

Děkujeme, že nám bylo umožněno se zúčastnit energetické maturity.

Radek Dunko, Daniel Černoch, žáci E3B

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...