Evropský den jazyků

european day languageEvropský den jazyků   European Day of Languages   Journée européenne des langues    Europäischer Tag der Sprachen       Giornata europea delle lingue   Día Europeo de las Lenguas   Европейский день языков

Dvě stě dvacet pět. Přibližně tolik jazyků lze v současnosti na evropském kontinentě zaslechnout. Na podporu jazykové rozmanitosti Evropy se každoročně pořádá Evropský den jazyků, který připadá na 26. září. Svátek se slaví od roku 2001 a společně s ním si připomínáme, jak je v dnešním světě důležitá nejen znalost cizích řečí, ale také to, jak nás jiné jazyky v mnohém obohacují.

Číst dál ...

Veletrh „Ampér 2017“

amper 2017 2Dne 22. 3. 2017 se žáci I2A zúčastnili 25. ročníku veletrhu „Ampér 2017“ v Brně. Žáci se měli možnost seznámit s novinkami v oblasti elektrotechniky, elektroniky a elektromobility.

Ve třech halách a přilehlých venkovních pozemcích bylo možno vidět velké množství digitálních měřicích přístrojů, včetně příkladů konkrétního měření. Z elektroniky byly představovány např. novinky v oblasti LED osvětlení nebo infra panely/obrazy jako tepelné zářiče, fotovoltaika apod.

Číst dál ...

Prezentace firmy „maxi-technology“

Ve středyk článku 1. a 8. února 2017 proběhla ve třídách E3B a E4B přednáška na téma „Světelné zdroje a návrh osvětlení“ spojená s prezentaci firmy „maxi-technology“.

Pan Ing. Miroslav Tyrpa, jednatel firmy, přednášel na dané téma i s praktickými ukázkami. Taky poukázal na možnost souvislé praxe i budoucího uplatnění našich žáků ve firmě.

Číst dál ...

Den první pomoci

prvni pomoc 2017Ve čtvrtek 26.1. 2017 se na naší škole uskutečnila akce určená studentům prvních ročníků, na které jsme se mohli dozvědět, jak správně poskytnout první pomoc.

Studentky a vyučující Lékařské fakulty Ostravské univerzity si pro nás připravily prezentace v PowerPointu, včetně krátkých ilustračních videí, a v některých hodinách jsme si také mohli vyzkoušet nácvik různých situací v praxi. Naučili jsme se, jak obvázat poraněnou ruku, uložit ji do trojcípého šátku. Studentky nám ukázaly, jak správně použít Rautekův hmat. Dozvěděli jsme se, co dělat při úrazu elektrickým proudem.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...