Prezentace kateder VŠB – TU FEI

vsb feiVe čtvrtek 25. 1. 2018 přijela na naší školu „mobilní laboratoř“ z Katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství.

Ing. Macháček se svými kolegy našim žákům 4. ročníku představil možnost studia na této katedře a praktickými ukázkami předvedli, s čím vším se během studia můžou potkat a na čem by sami mohli v příštích letech spolupracovat.

http://cbe.vsb.cz/

V úterý 30. 1. 2018 navštívili naší žáci 4. ročníku Katedru telekomunikací.

Na úvod došlo na představení možnosti studia na této katedře. V krátkosti se žáci dověděli něco o optice, optických vláknech a kyberprostoru. Poté se žáci rozdělili do skupin a postupně absolvovali exkurzi a praktické ukázky v odborných laboratořích (laboratoř rádiových sítí, přístupových sítí, elektronických obvodů a další).

Číst dál ...

Evropský den jazyků

european day languageEvropský den jazyků   European Day of Languages   Journée européenne des langues    Europäischer Tag der Sprachen       Giornata europea delle lingue   Día Europeo de las Lenguas   Европейский день языков

Dvě stě dvacet pět. Přibližně tolik jazyků lze v současnosti na evropském kontinentě zaslechnout. Na podporu jazykové rozmanitosti Evropy se každoročně pořádá Evropský den jazyků, který připadá na 26. září. Svátek se slaví od roku 2001 a společně s ním si připomínáme, jak je v dnešním světě důležitá nejen znalost cizích řečí, ale také to, jak nás jiné jazyky v mnohém obohacují.

Číst dál ...

Veletrh „Ampér 2017“

amper 2017 2Dne 22. 3. 2017 se žáci I2A zúčastnili 25. ročníku veletrhu „Ampér 2017“ v Brně. Žáci se měli možnost seznámit s novinkami v oblasti elektrotechniky, elektroniky a elektromobility.

Ve třech halách a přilehlých venkovních pozemcích bylo možno vidět velké množství digitálních měřicích přístrojů, včetně příkladů konkrétního měření. Z elektroniky byly představovány např. novinky v oblasti LED osvětlení nebo infra panely/obrazy jako tepelné zářiče, fotovoltaika apod.

Číst dál ...

Prezentace firmy „maxi-technology“

Ve středyk článku 1. a 8. února 2017 proběhla ve třídách E3B a E4B přednáška na téma „Světelné zdroje a návrh osvětlení“ spojená s prezentaci firmy „maxi-technology“.

Pan Ing. Miroslav Tyrpa, jednatel firmy, přednášel na dané téma i s praktickými ukázkami. Taky poukázal na možnost souvislé praxe i budoucího uplatnění našich žáků ve firmě.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...